2018 January 24, Wednesday

Legyen a kezdőlapom!

KÖZÉLETI TÁRSASÁGOK SZABAD HÁLÓZATA
Főoldal · Témák · Letöltések · Saját Beállítások · Fórum · Top 20 · Archívum · Eseménynaptár · 
Arcél - kortársaink arcképcsarnoka A közelmúlt fontos eseményei!Háttér - információk, tényekItt és most -  közérdekü írásokOlvasólámpaBudapest
Postánk
Időjárás
Lapajánló
Ütköző
Szavazás
Médiabox
Esszék
Fotógaléria
Választás
Kultúra
EU hírek
Könyvespolc
Vitasarok
Blogháló
Kincsestár
Év-Napok
Választási
hangulatjelentés
Örökzöldik
Horoszkóp
NolBlog
Pályakezdők
CzeNaSav
TOVÁBBI ROVATAINK
Eseménynaptár
Meghívók
Magyar Posta Zrt.
GNL: 68 akkor és azóta
Soha többé ...
ROMA CHARTA
Cigánykérdés 2009-2010
KÉK VIRÁG NYILATKOZAT
PP-Klubháló Fotóalbum
Miniszterelnöki Hivatal támogatásával
Nyugdíj , nyugdíjreform

NYUGDÍJHELYZET
Eü Európában
Lapzsemle
Történetek Polgárról
Nyögetek
GMO
Vitasarok
Esszék
Ütköző
Szabadegyetem
Rózsa András
Kisember a nagyvilágban
B L O G H Á L Ó
Felhasználók Blogjai
Fórum
EU-Hírek
EP Hírlevél
Év-napok
Kincsestár
Kaján Naptár
Örökzöldik
Könyvespolc
Klubok
Pallas Páholy 1993
Pallas Páholy Egyesület dokumentumai
Fotógaléria
Klubháló FM
Audio-video

KÖNYVRENDELÉS

Új Alapszabály

Amiket ajánlunk

Amiket ajánlunk
A NÉPSZAVA HÁZHOZ JÖN
Ha már hajnalban olvasni akarja,
ha elfogyott az újságosánál,
ha régi példányt keres,
vagy épp' messze jár a világban,
itt mindig megveheti a napilapot
Ha csak mazsolázna belőle,
itt cikkenként is vásárolhat

Médiabox

Magyar Diplo

Linktár

Belépés/Regisztráció
Felhasználónév

Jelszó

Új tag ITT regisztrálhatja magát.

Számláló
Összesen
19480461
találatot kaptunk az oldal indítása óta: 2004 szeptember 1

Támogatóink

Amiket ajánlunk

Impresszum
Lapigazgató-főszerkesztő: Dr. Gáspár István
Általános főszerkesztő helyettes: Zöldi László
Főszerkesztő helyettes: Böjte József
Főmunkatársak: Bodor Pál,  Marik Sándor,  Szekeres István.
Technikai szerkesztők: Gáspár Péter,  Prikrillné Erős Ildikó.
Munkatársak:Balogh Zsuzsa, Bereczki Gaby, B. Kiss Andrea, Busi Eszter, Buzdor Gabriella, Czehelszki Levente, Cserháti András, Dolhai József, Fehér Attila, Gáll Róbert, Gellén László, Hadas Bianka, Havasi Zsófia, Kalmár Mónika, Kálnai Anita, László Anett, Matey István, Mészáros Tímea, Nagy Attila Zoltán, Nagy Zsófia, Perje Sándor,

Kordiagnosztika

Fórum

:: Téma megtekintése - Istenek
BelépésBelépés Gyakran ismételt kérdésekGyakran ismételt kérdések Gyakran ismételt kérdésekModerálási elvek

Istenek

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Böjte-blog
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
e-Vita
Newbie
Newbie

HozzászólásElküldve: Csüt Ápr 19, 2007 1:14 am    Hozzászólás témája: Istenek Hozzászólás az előzmény idézésével

(Egyszerűen nem találtam megfelelő rovatot a mondanivalómnak, és mivel Böjte Józsefhez - is - kapcsolódik, hát jobb híján ideteszem. Legfeljebb a Kedves Illetékesek megfelelőbb helyet keresnek neki - utólag.)

Valamikor rég (ó istenem, lassan 10 éve is lesz annak már) olvastam Dr. Kende Péter: Mik vagytok ti, istenek? c. könyvét, és kellően le is döbbentem az olvasottaktól, melynek mindjárt hangot is adtam. (Már akkor javában fő kommunikációs eszközöm volt az internet - hát ott. Bár akkor még nem volt divatszó a blog, de mégis olyasféle formai keretek között.)
Hüledezésemnek (végzettségemhez is némileg hűen) matematikai egyenlethez hasonló címet adtam: Magyar orvos + Magyar jogász = Magyar horror, beleszőve saját (sajnos a könyvbeli történeteket hitelesítő) megfigyeléseimet.

És most, itt, a Pallas páholyban, szerda este, azt se tudtam, hova legyek. Mit is gondoljak. Mit is tegyek. Sírjak? Nevessek? Vállat rántsak?

Igaz: mit is remélhettem? Folyamatosan sokkoltak engem is a különféle, viharokat kavaró bírósági képtelenségek az évek során: a "primitív-ügy", a Lomnici-jelenség, a Hegedűs Lóránt ügy, a Ságvári ügy - hogy csak néhányat említsek. Ezeket végigkövetve a tendencia adja magát - ebből optimizmus nem sarjadhat.

A Pallasból hazafalé menvén újra és újra visszatért sötét gondolataim között, hogy most jajj, de odamondogatnék azoknak, akik szememre hányják betonba szilárdult pesszimizmusomat! Haj, de megkérdeném most tőlük: no, tessék csak mondani, hát mire ne legyek pesszimista?

Hogy ha ismert, neves közéleti emberek, művészek, szakemberek azt mondják, hogy "nincs mit tenni", ez van - a bíróság egy összezárt, öntörvényű, mindentől-mindentől, még az igazságtól is független hatalmi szerv, a bírák tévedhethetetlenek, sérthetetlenek, röviden: istenek - nos, ha nekem egy Vásárhelyi Mária, egy Fleck Zoltán, egy Ragályi Elemér, egy jogász, egy ügyvéd ezt mondja: "nincs mit tenni", de legjobb esetben is csak hümmög, akkor kész, akkor röhögnivaló minden szó, mely igazságról, demokráciáról, esélyegyenlőségről, szólás- és sajtószabadságról papol. Az ember maximum azon a dilemmán akad meg, hogy melyiket tegye inkább: röhögjön-e térdét csapkodva, vagy vinnyogjon, nyüszítsen, üvöltsön, sírjon, jajveszékeljen-e haját tépve, ruháját szaggatva, földet-falat kaparva? Vagy esetleg: ezeket milyen sorrendben?

Mert ha ezek az emberek - akiknek mégiscsak sokkalta több eszköz, lehetőség van a kezükben, mint egy egyszerű, mezei állampolgárnak - azt mondják, hogy "nincs mit tenni", akkor hát a kisembernek aztán végképp nincs reménye semmi. Aki méginkább eltéved a jogi útvesztőkben, aki még annyira sem tud jogászul, akinek nincsenek ügyvéd-jogász barátai, kapcsolatai, aki nem tud könyvet írni, aki nem tud filmet csinálni, aki nem tud médiában megszólalni, hogy legalább világgá kiálthassa megalázottságát, kiszolgáltatottságát - az valóban élhet a "jogában áll hallgatni" lehetőségével. Mással se. Esetleg még: "jogában áll meghalni". No lám: hiszen még választási lehetősége is van.

És mégis, mégis, mindennek ellenére, vagy épp ezért, nem tudom nem kérdezni: biztos, hogy valóban nincs, nem lehet mit tenni???

Legutóbb e-Vita szerkesztette (Vas Jún 24, 2007 10:03 am), összesen 2 alkalommal
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése FElhasználó weblapjának megtekintése
Cilla
Newbie
Newbie

HozzászólásElküldve: Pént Ápr 20, 2007 2:11 pm    Hozzászólás témája: Re: Istenek Hozzászólás az előzmény idézésével

e-Vita írta:
És mégis, mégis, mindennek ellenére, vagy épp ezért, nem tudom nem kérdezni: biztos, hogy valóban nincs, nem lehet mit tenni???

Kedves e-Vita, szerda este én is ott voltam a Pallasban, Megdöbbentő volt, amit hallottunk.

Nekem is hasonló gondolatok jártak az fejemben. Azonban, annak ellenére, hogy én már saját bőrömön is megtapasztaltam a precedens ítélkezés "előnyeit", a fenti kérdésed helyett ,az én optimizmusra hajlamos lekem inkább azt mondja, hogy nem létezik, hogy nincs mit tenni. Legfeljebb még nem jött el az ideje, és nem találtuk meg a módját. De az biztos, hogy ez nem az örök és megmásíthatlan helyzet.

Ha végignézzük az emberi történelmet, hányszor és hányan mondták, hogy nincs mit tenni, aztán mégis változtattak, jött valaki, vagy valami és az addig nem lehetből lehet lett.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése
Trixi
Newbie
Newbie

HozzászólásElküldve: Szomb Ápr 21, 2007 10:33 am    Hozzászólás témája: Re: Istenek Hozzászólás az előzmény idézésével

Cilla írta:
e-Vita írta:

Kedves e-Vita, szerda este én is ott voltam a Pallasban, Megdöbbentő volt, amit hallottunk.

Nekem is hasonló gondolatok jártak az fejemben. Azonban, annak ellenére, hogy én már saját bőrömön is megtapasztaltam a precedens ítélkezés "előnyeit", a fenti kérdésed helyett ,az én optimizmusra hajlamos lekem inkább azt mondja, hogy nem létezik, hogy nincs mit tenni. Legfeljebb még nem jött el az ideje, és nem találtuk meg a módját. De az biztos, hogy ez nem az örök és megmásíthatlan helyzet.

Ha végignézzük az emberi történelmet, hányszor és hányan mondták, hogy nincs mit tenni, aztán mégis változtattak, jött valaki, vagy valami és az addig nem lehetből lehet lett.

Igazad van, csak ne felejtsd el,itt mindenki félti a nehezen megszerzett iróasztalát! Negyven éves kor felett, meg már munkahely sincs, mit csináljon az akinek jár a szája, és nemsokára a kinti világban találja magát? Ha nő az illető, arról meg már nem is beszélve.... Sad
Cilla
Newbie
Newbie

HozzászólásElküldve: Szomb Ápr 21, 2007 8:15 pm    Hozzászólás témája: Re: Istenek Hozzászólás az előzmény idézésével

Trixi írta:
gazad van, csak ne felejtsd el,itt mindenki félti a nehezen megszerzett iróasztalát! Negyven éves kor felett, meg már munkahely sincs, mit csináljon az akinek jár a szája, és nemsokára a kinti világban találja magát? Ha nő az illető, arról meg már nem is beszélve.... Sad

Trixi ez a jelen, én pedig a jövőről beszéltem. Egyébként az emberi természetben benne van a változtatás örök igénye, az igazságérzetről nem is beszélve.

Ezért van az, hogy egyszer minden megváltozik, egyszer mindig eljön a pont, amikor elég, amikor valaki változtat. Ez az első lépés, hogy valaki már szól, már meri kimondani, hogy mi van, és hogy az nem jó. A többi már csak idő kérdése.
Vissza az elejére
Trixi
Newbie
Newbie

HozzászólásElküldve: Vas Ápr 22, 2007 6:36 pm    Hozzászólás témája: Re: Istenek Hozzászólás az előzmény idézésével

Cilla írta:
Trixi írta:
gazad van, csak ne felejtsd el,itt mindenki félti a nehezen megszerzett iróasztalát! Negyven éves kor felett, meg már munkahely sincs, mit csináljon az akinek jár a szája, és nemsokára a kinti világban találja magát? Ha nő az illető, arról meg már nem is beszélve.... Sad

Trixi ez a jelen, én pedig a jövőről beszéltem. Egyébként az emberi természetben benne van a változtatás örök igénye, az igazságérzetről nem is beszélve.

Ezért van az, hogy egyszer minden megváltozik, egyszer mindig eljön a pont, amikor elég, amikor valaki változtat. Ez az első lépés, hogy valaki már szól, már meri kimondani, hogy mi van, és hogy az nem jó. A többi már csak idő kérdése.

Lehet, de ebben a kérdésben nagyon pesszimista vagyok. Az én életemben már biztos, hogy nem így lesz! Sajnos.
e-Vita
Newbie
Newbie

HozzászólásElküldve: Kedd Máj 15, 2007 3:01 pm    Hozzászólás témája: Nyílt levél Hozzászólás az előzmény idézésével

Böjte József írta:
Nyílt levél, 2007.05.15.
Kedves Böjte József!
(Tipródom kissé, hogy tegező, vagy magázó formában írjak, mint minden olyan esetben, amikor nagy távolságot érzek - ismert, neves, közéleti, művész, stb ember és én, mint egyszerű "pórnép" között... azt hiszem, a gordiuszi csomót azzal vágom át, hogy kikerülő fogalmazásokat alkalmazok Smile)

Köszönöm (köszönjük) az infókat, a véleményt.

Böjte József írta:
"maga a vita is tett volt"
ez igaz, kedves József. Csak oly sok beszélgetést, vitát láttam-hallottam már, és látok-hallok mindenféle problémáról, amely során a résztvevők jól kiháborogják magukat egymás közt, remek gondolatokat, akár a megoldás felé mutató ötleteket mondanak egymásnak, aztán a "nincs mit tenni, de legalább jót dumáltunk" érzéssel, esetleg amolyan szellemi kielégüléssel oszolnak.

Van egy kőkeményen baloldali barátom, aki viszont nem hallgatja el a "sajátjaival" szembeni sarkosan fogalmazott kritikát sem (az "érted haragszom, nem ellened" jegyében, lásd még: Igaz barát), és ezzel kapcsolatban igencsak kifakadt nekem a zavargások kapcsán folytatott vitánkban: "Megvallom őszintén, hogy az 'értelmiségi fotelforradalom' szépelgéssel és holmi elméleti álvitákkal - lásd: nyitott stadionokban is be kell tiltani a dohányzást - és az ehhez hasonló dolgok MÁR nem tudnak érdekelni. Lassan kezdek igazat adni Leninnek, aki azt mondta, hogy az értelmiség többsége mint osztály képtelen az egységes cselekvésre mert.... " stb.
No de ezúttal örömmel vettem a hírt:
Idézet:
"Folytatása is van."
És némi bizakodással merek arra gondolni, hogy "folytatása is lesz".

Mindazonáltal, amint azt a levélben is írtam (ha ugyan célba ért) én kiegészíteném ezt a nyílt levelet:
Idézet:
"...a jogalkotóknak az eddiginél sokkal alaposabb vizsgálat és megfontolás tárgyává kell tenniük a jogalkotás és az ítélkezés jelenlegi szakmai színvonalát."
Az egész rendszerrel van baj, amelynek a végrehajtás csak egyik része, és a folyamatnak nem is az első lépése. Merthát valljuk csak be: elég érdekes dolog az, hogy a jogszabályokat végső soron olyan emberek hagyják jóva, vagy vetik el, akik nem értenek a joghoz, vagy ha mégis, akkor inkább abban érdekeltek, hogy lukacsosak, ill. többféleképpen értelmezhetők legyen.

Képzeljük csak el, ha pl. egy épület tervrajzát olyanok hagynák jóvá, akiknek gőzük nincs statikáról, meg semmi olyasmiról, amiket egy építéshez tudni kell. Akkor a kivitelező elmarasztalható ugyan, hogy miért épített összedőlő házat, de lássuk csak be: egyedül csak őt hibáztatni és ostorozni nem fair.

Ugye, remélhetem, hogy az ügy további fejleményeiről szintén kapunk itt infókat?
Köszönöm. Sok sikert.
klezmer
Newbie
Newbie

HozzászólásElküldve: Szerd Máj 16, 2007 10:04 pm    Hozzászólás témája: A Nyílt levélhez Hozzászólás az előzmény idézésével

Tisztelt Böjte úr!

Örömmel láttam, hogy az igazságszolgáltatás reformjával kapcsolatos nyílt levélhez - velem együtt - számosan csatlakoztak.
A Pallas Páholyban a témában tartott megbeszélés, valamint a képviselőkhöz intézett nyílt levél elsősorban a figyelem felkeltésére alkalmas. Jelzi, hogy a civil társadalom elégedetlen és változásokat kíván.

A holnapi Parlamenti Nyílt Napot érdeklődéssel várom, de az ügy melletti szolidaritásom egy kis pesszimizmussal keveredik. Olyan nehéz bízni abban, hogy a változások kikényszeríthetők.
Ahhoz viszont gratulálni szeretnék, hogy a kezdőlökést Önök megtették.
Vissza az elejére
e-Vita
Newbie
Newbie

HozzászólásElküldve: Csüt Máj 31, 2007 4:51 pm    Hozzászólás témája: Friderikusz Hozzászólás az előzmény idézésével

Ma este Lomnici Zoltán főbíró és Uttó György, a Magyar Bírói Egyesület elnöke válaszol: vajon az ő székükből nézve minden másképpen van?

ATV, Firderikusz Most, 21 órakor, ill. a honlapon.
Vajh mit fogunk hallani?
e-Vita
Newbie
Newbie

HozzászólásElküldve: Pént Jún 01, 2007 1:55 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

És íme, újabb Magyar Isteni Színjáték: Legújabbkori Istenek Sátoraljaújhelyen

Ó jaj, napjainkban különösen óvjon meg a sors attól, hogy az egészségügy karmai közé kerüljek!
Mostmár a politika is felülírhatja az ovosi esküt - régebben esetleg "csak" az emberi hanyagság, lelkiismeretlenség.

Újabb elszánt fogadalmat teszek: orvoshoz (különösen kórházba) csak akkor megyek, ha visznek.

Ó jaj, hihetetlen, hihetetlen!

Lelki szemeim előtt a 74 éves beteg hölgy, amint összekészül reggel, útrakel elszántan, a kórházban, orvosban bízva, gondolván, hogy de hisz lehet talán még hátralévő idejét tisztánlátóként élnie.

Abba bele se merek gondolni, hogy már előre rakott különféle fehérköpenyek zsebeibe "illendő" pénzeket, és/vagy ráutaló magatartással jelezte, hogy tisztában van a zsebek további befogadóképességével.
Vagy talán nem tette??? Vagy nem eleget???
Hja, akkor ne csodálkozzon, kedves hölgyem!

Ha esetleg nem tudná Kedves Hölgyem: van az a (hála?!)pénz, mely felülírná egy orvos politikai indíttatású dacát.
Elhiheti.

Úgyhogy most, Kedves Hölgyem, szépen felkel az ágyból, felöltözik vissza az utcai ruhába, szépen hazamegy/hazautazik, és a Jóistenre bízza magát, nem pedig az Egészségügy Isteneire. Bizony kedves, így megy ez. Rendszerek, politikusok jönnek, mennek, de az IstenOrvosok maradnak.

És különben is, mit akar már erre a kis időre?
Nem is értem.

No de ha annyira akarja, hát tessék, menjen fel Budapestre, a Kossuth térre, sátorral, lakókocsival, több napi élelemmel, zászlókkal, lehetőleg árpádsávokkal, magyarosch ruhában, durva feliratokat tartalmazó transzparensekkel, és tessék skandálni, hogy "Gyurcsány takarodj"!

Mert, kedves Hölgy, higgye el, hogy minden baj, még az Ön hályogja is Gyurcsány és kormánya miatt van, és amint helyébe lépne egy Igazi Magyar Legitim Kormányfő, aki nemcsak az országot, a népet, de még az Ön hályogját is meg akarja gyógyítani, hát akkor bizony minden menne, mint a karikacsapás.
A kedves orvosának az amnéziája is azonnal elmúlna.
És hirtelen újra emlékezne az orvosi esküre.
Elhiheti.

Esetleg, Kedves Hölgyem, még tanácsolhatnám a másik Isteni Társaságnak, a Jogszolgáltatás Nagyhatalmú Urainak a megkeresését, de talán mondanom sem kell, hogy a Jog Istenei is valószínűleg a Kossuth téri performanszt ajánlanák inkább, hiszen a jogszolgáltatás sem tud működni rendesen a Gyurcsány kormány miatt, azért vannak azzal is mindenféle bajok mostanság.

Úgyhogy mégiscsak jobban jár Kedves Hölgyem, ha inkább egyből az Ország Háza elé megy mégis.

És, kedves hölgy, ha gyenge látása miatt nehezen találna oda, útbaigazításhoz kérdezze meg orvosát.
Én azt hiszem, készségesen fogja segíteni.
Ebben.
Hiszen ő is csak ember.
Végülis.
Eredetileg.
Valahol.
e-Vita
Newbie
Newbie

HozzászólásElküldve: Pént Jún 01, 2007 4:54 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

e-Vita írta:
És íme, újabb Magyar Isteni Színjáték: Legújabbkori Istenek Sátoraljaújhelyen
No persze a "túloldal" szerint a balos Népszava, meg a Kedves (bizonyára baloldali) Hölgy dúsította fel a történetet politikai adalékanyaggal.
Sőt, már hallom is lelki füleimmel: naja, "Az Öreg Hölgy Bosszúja". (Esetleg: "a komcsi öregasszony, bár már tudta, hogy nem lesz műtét, mégis bement, provokáció vágyától/és kormányközeli személyektől/ fűtve, hogy aztán jól lejárathassa a kórházat".)

Ó istenem, lehetnének kicsit érdekesebbek, eredetibbek is a politikai színpad szereplői.
Annyira, de annyira kiszámíthatóak, sablonszerűek!
Trixi
Newbie
Newbie

HozzászólásElküldve: Csüt Aug 16, 2007 8:38 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Erdélyi kalandozások

Köszönöm, ezt a csodálatos beszámolót!
Én még nem voltam Erdélyben, de szinte mindent magam előtt láttam!
Fantasztikus út lehetett!

Nagyon várom a folytatást......
Trixi
Newbie
Newbie

HozzászólásElküldve: Szomb Aug 18, 2007 9:43 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A II. rész is nagyon tetszett!

Köszönöm!

Szeretném én is végig járni ezt a csodás utat!
e-Vita
Newbie
Newbie

HozzászólásElküldve: Pént Okt 12, 2007 11:59 am    Hozzászólás témája: Istenek csapdájában Hozzászólás az előzmény idézésével

Idézet:
Midőn ezt írtam, tiszta volt az ég.
Mondhatnám én is, ha nem az lenne igaz, hogy "tisztább" volt az ég. De már akkor is benne voltam nyakig, viszont most már a fejem fölött csapnak össze az isteni hullámok.
Gúzsbakötött a jogszolgáltatás isteni hálója, amennyire csak gúzsbakötni tud. És nem kicsit, nagyon. Végülis nekem is az az elvem: ha lúd, legyen kövér. Tehát nem az egyik, nem a másik, hanem mindhárom jogszolgáltató hatalmi szerv istenei szőttek hálót körém.
És tehetetlenül vergődöm benne.
Amit tehetek: felteszem az internetre a "sztorimat": Abszurd jogszerűség
Elrettentésül, tanulságul. És nem hallgathatom el: olyan naiv baromállat vagyok - még mindig, mindennek ellenére-, hogy titkon azt remélem, majd valami netjótündér segítő kezet nyújt.

Mindenesetre, kedves álompolgártársaim, ennyit itt is megismétlek:
Hogy egy ingyenélő pedofil, és egy vidéki város rendőrsége, ügyészsége, bírósága karöltve fog engem a sötét nyócker mélyén kifosztani (kirabolni?), ezt legsötétebb pesszimizmusomban sem hittem volna. Ha nem velem történik, akkor még tán most is kétkednék, hogy ilyesmi megeshet.
Úgyhogy nekem ne jöjjön senki igazsággal, joggal, becsületességgel, jósággal, tisztességgel, demokráciával, bizalommal, szeretettel, optimizmussal, mert olyan röhögőgörcsöt kapok, hogy belepusztulok!

És nem hittem volna, hogy Pusoma Dénessel valami különös, kétségbeejtő momentum is összeköthet.
Úgyhogy azt hiszem, nincs mit tenni. Kereshetek én is egy jó erős kötelet, faágat...
Én nem is egy, hanem mondjárt a 3 hatalmi szervvel állok hadilábon... ugyan. Nincs esélyem. De én már csak ilyen konok hülye vagyok: addig küzdök, amíg bele nem pusztulok.
Aztán majd a jogszolgáltatás istenei ez eset kapcsán is elismétlik:
Idézet:
"Sorsa szívszorító, megrázó, egy többszörösen hátrányos helyzetű ember tragikus története, azonban a bírósági szervezet működésére vonatkozó általánosító következtetések levonására nem alkalmas."

Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Böjte-blog Időzóna: (GMT +1 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban