2018 April 22, Sunday

Legyen a kezdőlapom!

KÖZÉLETI TÁRSASÁGOK SZABAD HÁLÓZATA
Főoldal · Témák · Letöltések · Saját Beállítások · Fórum · Top 20 · Archívum · Eseménynaptár · 
Arcél - kortársaink arcképcsarnoka A közelmúlt fontos eseményei!Háttér - információk, tényekItt és most -  közérdekü írásokOlvasólámpaBudapest
Postánk
Időjárás
Lapajánló
Ütköző
Szavazás
Médiabox
Esszék
Fotógaléria
Választás
Kultúra
EU hírek
Könyvespolc
Vitasarok
Blogháló
Kincsestár
Év-Napok
Választási
hangulatjelentés
Örökzöldik
Horoszkóp
NolBlog
Pályakezdők
CzeNaSav
TOVÁBBI ROVATAINK
Eseménynaptár
Meghívók
Magyar Posta Zrt.
GNL: 68 akkor és azóta
Soha többé ...
ROMA CHARTA
Cigánykérdés 2009-2010
KÉK VIRÁG NYILATKOZAT
PP-Klubháló Fotóalbum
Miniszterelnöki Hivatal támogatásával
Nyugdíj , nyugdíjreform

NYUGDÍJHELYZET
Eü Európában
Lapzsemle
Történetek Polgárról
Nyögetek
GMO
Vitasarok
Esszék
Ütköző
Szabadegyetem
Rózsa András
Kisember a nagyvilágban
B L O G H Á L Ó
Felhasználók Blogjai
Fórum
EU-Hírek
EP Hírlevél
Év-napok
Kincsestár
Kaján Naptár
Örökzöldik
Könyvespolc
Klubok
Pallas Páholy 1993
Pallas Páholy Egyesület dokumentumai
Fotógaléria
Klubháló FM
Audio-video

KÖNYVRENDELÉS

Új Alapszabály

Amiket ajánlunk

Amiket ajánlunk
A NÉPSZAVA HÁZHOZ JÖN
Ha már hajnalban olvasni akarja,
ha elfogyott az újságosánál,
ha régi példányt keres,
vagy épp' messze jár a világban,
itt mindig megveheti a napilapot
Ha csak mazsolázna belőle,
itt cikkenként is vásárolhat

Médiabox

Magyar Diplo

Linktár

Belépés/Regisztráció
Felhasználónév

Jelszó

Új tag ITT regisztrálhatja magát.

Számláló
Összesen
20189932
találatot kaptunk az oldal indítása óta: 2004 szeptember 1

Támogatóink

Amiket ajánlunk

Impresszum
Lapigazgató-főszerkesztő: Dr. Gáspár István
Általános főszerkesztő helyettes: Zöldi László
Főszerkesztő helyettes: Böjte József
Főmunkatársak: Bodor Pál,  Marik Sándor,  Szekeres István.
Technikai szerkesztők: Gáspár Péter,  Prikrillné Erős Ildikó.
Munkatársak:Balogh Zsuzsa, Bereczki Gaby, B. Kiss Andrea, Busi Eszter, Buzdor Gabriella, Czehelszki Levente, Cserháti András, Dolhai József, Fehér Attila, Gáll Róbert, Gellén László, Hadas Bianka, Havasi Zsófia, Kalmár Mónika, Kálnai Anita, László Anett, Matey István, Mészáros Tímea, Nagy Attila Zoltán, Nagy Zsófia, Perje Sándor,

Kordiagnosztika

Fórum

:: Téma megtekintése - Pályakezdők
BelépésBelépés Gyakran ismételt kérdésekGyakran ismételt kérdések Gyakran ismételt kérdésekModerálási elvek

Pályakezdők

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Diák Blog
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Cilla
Newbie
Newbie

HozzászólásElküldve: Szerd Márc 28, 2007 3:37 pm    Hozzászólás témája: Pályakezdők Hozzászólás az előzmény idézésével

Fórum a Fórumban-.Hozzászólások a pályakezdők fórumához.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése
Cilla
Newbie
Newbie

HozzászólásElküldve: Szerd Márc 28, 2007 3:52 pm    Hozzászólás témája: Buzdor Gabriella: Egyensúly - kint vagy bent? Hozzászólás az előzmény idézésével

A magyar történelemben rendre előfordult, hogy lezártunk egy korszakot és mindent, ami akkor volt igyekeztünk kidobni, elfelejteni. Nem volt ez másképp a rendszerváltáskor sem.

Pedig a múlt alapja a jelennek, és lépcsőfoka a jővőnek. Ki kell válogatnunk, ami jó volt és azt továbbvinni, fejleszteni. Ha mi nem tesszük, megteszik mások, és a mi múltunkból építik a jelenüket.
Élelmiszerexportban dolgozva nagyon lehangoló volt azzal a ténnyel szembesülni, hogy Magyarország minden addigit elfeledve, kilépett a kapcsolatokból, ezzel kihúzva jónéhány cég lába alól a megélhetés alapjait, ráadásul teret nyitva a nyugat-európai konkurrenciának. Számos német, sőt még spanyol cég is megjelent az orosz piacon. Volt olyan partner, aki az eredetileg Magyarországon felépítendő üzemet, Moszkva mellé telepítette.

Az újrakezdés mindig nehezebb. Mi úgy szoktuk mondani, a visszatérés mindig sokkal keservesebb, mint első alkalommal betörni egy piacra. Az egy szerencsés momentum, hogy Magyarország földrajzi elhelyezkedése folytán lehetősége van egy másfajta kapcsolat kiépítésére is. Az pedig, hogy a kapcsolatok normalizálódása megindult, a rendszerváltás sértett mentalitásából kilépő új gondolkodásnak köszönhető.
Vissza az elejére
Cilla
Newbie
Newbie

HozzászólásElküldve: Szomb Márc 31, 2007 8:35 am    Hozzászólás témája: Újhelyi Viktória: Újságírás felsőfokon Hozzászólás az előzmény idézésével

Érdekes, hogy ez a kérdés minden korban és bármely főiskolán/egyetemen felmerül. Mit is profitálok a főiskolából? Több évtizeddel ezelőtt mi is felvetettük, hogy egy munkahelyen elhelyezkedve, tulajdonképpen azt sem tudjuk, hogy mit kell csinálni, hogy is kell azt a munkát elvégezni.

Erre a kérdésre egy főiskolai tanárunk úgy válaszolt, azt tanulod meg, hogy hol is kell utánanézni annak, hogy hogyan kell azt a feladatot elvégezni. Van benne valami, a tanultakat alkalmazni kell. Ezt viszont már csak a munkahelyen tanulja meg az ember, nem az iskolában.
Vissza az elejére
Trixi
Newbie
Newbie

HozzászólásElküldve: Hétfő Ápr 02, 2007 2:51 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nekrológ az SZDSZ-ről

Tisztelt Csehelszki Levente!

Érdekes nekrológot írt. Politikai beállítottságát nem igazán rejti véka alá, persze nincs ezzel semmi baj. A baj ott van, hogy máris temeti az újat, amit még senki nem ismer! Pontosan azt csinálja mint a kormányszóvivővel csinálták. Még munkába sem állt, de már a sárga földig „kritizálták”
Ön szerint tisztességes ez? Szerintem nem. A kritika jogos lenne, ha már lenne mit bírálni, de így?
Abban is téved, hogy a képviselők kedvezményét nem csökkentette az Elnök Úr, de igen csökkentette. Igaz, sokkal többet is tehetett volna. Ezt elismerem.
Lehet nem szeretni Kókát, - szíve joga -, de előbb várjuk meg mit csinál a pártjából, és azután mondjunk véleményt.
Cilla
Newbie
Newbie

HozzászólásElküldve: Csüt Máj 24, 2007 7:01 am    Hozzászólás témája: Szabó Judit: Ördögi kör Hozzászólás az előzmény idézésével

"Segítenie kell őket a társadalomnak, de kérdés, hogy meddig és milyen mértékben. A gyermek sosem tehet arról, hova születik. De a segélyt a szülő kapja, aki sokszor nem tudja azt a megfelelő módon felhasználni. Találó kifejezés a szegénységre, hogy ördögi kör. Elméletben kidolgoztam egy utópiát, ám itt is csak a kezdetek biztosak: hiába kapna minden ember/család/házaspár ugyanannyi vagyont ahhoz, hogy elindítsa az életét, a későbbiekben az egyének cselekedeti szabnák meg az irányt, és idővel minden bizonnyal egy „igazságos” elosztás után is ugyanide jutnánk, ahol most vagyunk. "

Teljesen egyetértek a fentiekkel. Valóban, azt az egyén hozzáállása, akarata, tehetsége határozza meg, hogy a kapott lehetőséggel hogyan él. Nagyon nehéz megtalálni a megfelelő megoldást a támogatásra,a gyermekszegénység felszámolásásra. Hajlamos vagyok azt hinni, hogy nem is lehet, mivel nem lehet magát a szegénységet felszámolni.

A legfejlettebb társadalmakban, a legmagasabb életszínvonalat biztosító társadalmakban is jelen van a szegénység, és éppen a fent említettek miatt, az emberek közötti különbségekben, akaratokban, tehetségben, hozzáállásban jelentkező különbségek miatt sem tud mindenki kitörni belőle.

Utópisztikus elképzelések a megoldásra persze vannak, amelyek részint embertelenek is. Van, aki azt mondja, hogy a gyerekeket külön kel választani és kollégiumokban stb. nevelve kell biztosítani számukra a megfelelő életszínvonalat. Ezt már feltalálták, csak éppen gyermekotthonoknak hívják őket. A szülő, bármilyen is, egy kisgyermek számára a hátteret, a biztonságérzetet jelenti. Egy gyermekotthon soha nem tudja biztosítani ugyanezt az egyediséget, kötődést.
Vissza az elejére
Cilla
Newbie
Newbie

HozzászólásElküldve: Pént Jún 22, 2007 6:22 pm    Hozzászólás témája: B.Kiss Andrea - Hahó, valami nagyon elromlott! Hozzászólás az előzmény idézésével

Meglepetten olvastam B.Kiss Andrea jegyzetét. Valamelyik nap, éppen a hiradót nézve jegyeztem meg, azelőtt nem volt ennyi baleset, tűzvész és még számos negatív hír, mire öcsém csak annyit mondott, az nem biztos, csak mi nem hallottunk róla.
Szinte szó szerint azt írja, amiről én is elég sokat szoktam mostanában gondolkodni. De valahogy így vagyunk mindennel a környezetünkben is. Hiába figyelmeztetjük barátainkat, hogy ennek vagy annak ez, vagy az lesz a következménye, meg sem hallják. Aztán, amikor bekövetkezik, akkor jön a pánik, na meg vádolnak minket, hogy miért nem voltunk erőszakosabbak, miért nem próbáltuk meggyőzni őket.
Attól tartok valahogy így lesz a világgal is. Épp most olvastam, hogy a globális felmelegedés hatására csökkennek a jégtáblák és pusztulnak a jegesmedvék, nincs mit enniük, soványodnak és sok esetben vízbe fulladnak. Teszünk-e értük valamit, vagy hagyjuk magunk körül elpusztulni a világot, mert most nem érünk rá, most a gyereknek kell megvenni a jó érettségi bizonyítványért a kocsit?
Vissza az elejére
Trixi
Newbie
Newbie

HozzászólásElküldve: Szerd Jún 27, 2007 7:58 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Diák vagyok, tehát szívathatnak?

Igazad van Kedves Kati! / elnézést a tegezésért, de a fiam is idősebb mint Te, ezért bátorkodom.../

Amikor diák voltam, én is voltam nyári gyerek, a bábkészítő műhelyben.
A bábuk ruháját kellett filcre rárajzolni és kivágni, persze nem egyenként, hanem ötösével. Mondhatom nagyon nehéz munka volt, hiszen a filc vastag, és nagyon pontosan kellett szabni, mert nem nagyon volt ráhagyás...
Akkor bizony jó pár vízhólyag éktelenkedett a kezemen mire az egy hónap végetért. Mindenhová kívántam a bábukat , de a pénz is kellett, mivel anyukám egyedül nevelt. Szóval nagyon megértelek.
De hidd el! A mai fejemmel már nevetek az egészen! Az idő mindent megszépít. Már úgy gondolok rá: Jó buli, férfi munka volt!
Vissza az elejére
Trixi
Newbie
Newbie

HozzászólásElküldve: Csüt Júl 05, 2007 3:21 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Orbántól a vérnyomásig

Kedves Matey István!

Érdekes a mai írásod. Azon gondolkodom, mi lett volna akkor, ha odamész a két hölgyhöz és el kezded magyarázni a Te igazad! Elmagyaráztad volna az ingatlanadó lényegét-már amit tudni lehet róla-. A gyógyszeráremeléstől a vizitdíj rendszerig. És mindent amit ők nem értettek, persze amíg haza értek , addig. Tudom ezt könnyű így messziről mondani, de nincs már kiút.
Próbáld meg legközelebb, és csodálkozz, mi fog történni....
Lehet, hogy nekik is csak érthetően, az ő nyelvükön kell elmagyarázni. Lehet, hogy meg is értik!
Tudod sok apró fecske..... Sok sikert!
tundi
Newbie
Newbie

HozzászólásElküldve: Csüt Nov 19, 2009 10:45 am    Hozzászólás témája: Közkívánatra? Hozzászólás az előzmény idézésével

2007-ben útjára indítottátok a diák blogot,de úgy tűnik hamar befulladt.Azóta cserélődtek Zöldi tanárúr hallgatói is,ha gondoljátok kezdjük újra! Laughing
Vissza az elejére
tundi
Newbie
Newbie

HozzászólásElküldve: Csüt Nov 19, 2009 10:52 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A pályakezdők fórumában Perje Sándor beszámolt nekünk a médianapról,amit köszönünk neki! Embarassed ,hogy nem voltam ott.
Vissza az elejére
Trixi
Newbie
Newbie

HozzászólásElküldve: Szomb Nov 21, 2009 10:31 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

KEDVES TUNDI!

Ez nagyon jó ötlet, de az a baj, hogy a diákok sem vették a fáradtságot, hogy írjanak választ , ha hozzászóltunk az írásaikhoz!

A monológokat meg senki nem szereti. Crying or Very sad
zoli
Newbie
Newbie

HozzászólásElküldve: Vas Nov 27, 2011 5:42 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ittvan! Megtaláltam! òriási kedvezmények diákoknak , remélem segítettem:) Cool Very Happy puszi
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése FElhasználó weblapjának megtekintése
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Diák Blog Időzóna: (GMT +1 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban